UBYTOVÁNÍ - DOMOV MLÁDEŽE

Ubytování v Domově mládeže

 

 

 

Výchova mimo vyučování je na Střední škole André Citroëna zajištěna prostřednictvím domova mládeže, jehož činnost zabezpečují kvalifikovaní vychovatelé.

 

Domov mládeže – pracoviště 1 na adrese náměstí 9. května 2153/2a Boskovice je součástí střední školy a disponuje kapacitou 80 lůžek pro chlapce.

Domov mládeže - pracoviště 2 na adrese Dukelská č. 704, Boskovice má kapacitu 52 lůžek a je určena pro dívky. Studenti a studentky jsou přijímáni na základě podané přihlášky k ubytování na daný školní rok.

 

Provoz obou pracovišť je od neděle 17.00 hodin do pátku do 15.00 hodin. Žáci jsou ubytováni ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích, v buňkách s vlastním WC a sprchou nebo mají koupelny na patrech. Součástí každého patra je čajová kuchyňka se základním kuchyňským vybavením – varná konvice, mikrovlnná trouba, lednice, nábytek ke stolování. Na DM pracoviště 2 jsou pokoje vybaveny televizorem a ledničkou. Ke studiu mohou také využívat studovnu.

 

Přihlášku k ubytování na domově mládeže ve školním roce 2024/2025 musí zákonní zástupci uchazečů o ubytování odevzdat na sekretariát školy nebo doručit na adresu školy nejpozději do 31.5.2024.

Image

Široká nabídka aktivit pro využívání volného času pro ubytované žáky je jednou z našich priorit. V této oblasti nabízíme našim studentům zajímavé a mnohdy i nadstandardní možnosti, jak trávit volný čas. Žáci mohou využívat sportovní halu, v zimě přetlakovou halu, školní bazén, posilovnu, venkovní hřiště s umělým povrchem a venkovní workoutové cvičební prvky .

Studenti mají po celý den možnost bezplatného přístupu ke školní síti internetu, která je rozvedena nejen po škole a pracovištích odborného výcviku, ale také na domově mládeže.

Široká je také nabídka kulturních aktivit přímo ve škole, nebo v kulturních zařízeních města Boskovice. Samozřejmostí je vybavení společenské místnosti velkoplošnou televizí, satelitním přijímačem a domácím kinem. Studenti mohou ve svém volném čase využívat i multimediální učebnu vybavenou domácím kinem, projektorem, televizí.

Na DM pracuje také kroužek společenské výchovy, jehož členové se seznamují s pamětihodnostmi našeho města, navštěvují muzea, výstavy a další kulturní akce pořádané v Boskovicích.

V průběhu celého roku nabízíme spolupráci se školním psychologem, metodikem prevence a výchovným poradcem.

Nedílnou každoroční studentskou událostí je účast v kurzech tance a společenské výchovy pořádaných KZMB a Sokolem v Boskovicích. Studenti mají také možnost využívat a navštěvovat jak školní, tak i městskou knihovnu.

 

Stravování a ubytování

Celodenní stravování mají ubytovaní žáci zajištěno v moderní jídelně školy. Žáci mají možnost odebírat snídaně, svačiny, oběd (výběr ze tří variant), večeře se podává teplá i studená.

Měsíční úplata za ubytování žáka na DM je za dvoulůžkový a třílůžkový pokoj 1 600 Kč, a za čtyřlůžkový pokoj 900 Kč a celodenní stravování ve školní jídelně 2 600 Kč.

První záloha se platí v plné výši 4 200 Kč, následně bude záloha upravena podle umístění na pokoji.

 

Podrobné informace naleznete zde: Stravování

 

Informace potřebné pro platbu:

Zálohy jsou vybírány pouze inkasní platbou, tzn. že jednorázově nastavíte ve svém internetovém bankovnictví nebo na pobočce své banky "povolení inkasa (souhlas s inkasem)".

číslo účtu příjemce platby (číslo protiúčtu) ........ 115-7502980207/0100

limit jednotlivé platby ............................................ 4 200 Kč

frekvence ................................................................. měsíčně


Dokumenty:

Kritéria pro přijímání žáků k ubytování na domov mládeže pro školní rok 2024/2025

Přihláška na domov mládeže

Denní režim domova mládeže

Vnitřní řád domova mládeže

ŠVP domova mládeže

Zajímá Vás něco, co jste zatím na našem webu nenašli?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme Vaše dotazy

Kontaktní údaje

Střední škola André Citroëna Boskovice, příspěvková organizace
náměstí 9. května 2153/2a, 680 11 Boskovice
IČO: 00056324
+420 516 426 200